Michigan-TCU Ve & Georgia-Ohio Eyaletini Yıkmak

  • by
michigan-tcu-ve-&-georgia-ohio-eyaletini-yikmak

ESPN PLUS $ MALZEME

No. 1 Georgia – No. 4 Ohio State


Chick-fil-A Peach Bowl’da CFP yarı finali

Mercedes-Benz Stadyumu, Atlanta

Cumartesi, 20:00 ET, ESPN/ESPN Uygulaması

Buraya nasıl geldiler

Gürcistan: Ülke çapında koruma şampiyonları gitti 17 -0, sadece bir video oyununu tek haneli farkla kazanmak (29-27 2 Ekim’de Missouri’de. 1) ve 6 SP+ üst-28 tipik bir derecelendirmeye göre gruplar ile ilgili 41-21 Dawgs sakatlıklar ve dikkat süresi endişeleriyle mücadele etti, ancak mükemmel görünmeleri gerektiğinde en iyi şekilde göründüler.

Ohio Eyaleti: Derinlik tablosu boyunca dövüş yaralanmalarına rağmen, Buckeyes gitti 13 2 numaralı hücum ve Kasım ayı sonuna kadar önemli ölçüde geliştirilmiş bir savunma ile -1 from2022 Onlar 15 CFP olmayan gruplara karşı -0 ve sadece Michigan olarak yanlış anlaşıldı.

SP+ sıralaması

Gürcistan: Genel olarak birinci, 20 inci hücum, 2. defans, 5. özgün gruplar

Ohio Eyaleti: Genel olarak üçüncü, 4. suç, 17 inci savunma, yedinci benzersiz gruplar

Önemli yaralanmalar ve eksiklikler


Georgia: Out– Pound Nolan Smith (göğüs), POUND CJ Washington (boyun), S Dan Jackson (ayak); olası– WR Ladd McConkey (diz), WR reklam Mitchell (ayak bileği), RT Warren McClendon (diz), RG Tate Ratledge (omuz), pound Marvin Jones Jr. (ayak bileği)

Ohio Eyaleti: Out– RB TreVeyon Henderson (ayak), WR Jaxon Smith-Njigba (hamstring) ; şüpheli– RG Matthew Jones (ayak)

Smith-Njigba, Henderson ve Georgia defans oyuncusu Jalen Carter sezona girerken sporun en büyük 3 yıldızıydı, ancak 3’ü de 2022 çoğunluğu için sakatlık nedeniyle yavaşladı ve bazı baskın dakikalardan mahrum kaldık. Bunun için en azından tam güçlü bir Carter alıyoruz.

Aktif analitik öne çıkan özellikler

GÜRCİSTAN

– QB Stetson Bennett: 3,529 arka bahçeden geçerken, 74% sonuç oranı , geri bırakma başına 8,3 arka bahçe, 21 hedefler, 6 müdahale; 196 çuvalsız acele çimler (3,9 başına getirmek); 87.2 Toplam QBR (6.)

– RB’ler Kenny McIntosh ve Kendall Milton: 1,529 kombine acele çimler (getirme başına 5,3) , 23 hedefler; 726 çim almak ( yakalama başına), öncelikle McIntosh’tan

– TE Brock Bowers: 726 çim almak (184 yakalama başına, hedef başına 9,7), 71% Yakalama oranı (93 yakalanabilir hedeflerde %)

– WR Ladd McConkey: 675 arka bahçe almak (159 yakalama başına, hedef başına 9,4), 74% Yakalama oranı (87 yakalanabilir hedeflerde %)

– DT Jalen Carter: 3 çuval ( basınçlar) ve sadece içinde 9 çalışma paketi enstantane

– Pound Smael Mondon: 15 basınçlar, 13 olayları yönet, 1 müdahale

– P Brett Thorson: 52.0 net ortalama, içindeki puntların %

OHİO EYALETİ

– QB CJ Stroud: 3, 425 çimlerden geçmek, 68% sonuç oranı, geri dönüş başına 8,9 arka bahçe, 41 gol, 6 müdahale; 75 çuvalsız acele çimler (getirme başına 2,1); .7 Toplam QBR (3.)

– WRs Marvin Harrison Jr. ve Emeka Egbuka: 2,265 yakalama başına çimler almak (196, 17.7 hedef başına), 75% Yakalama oranı (86 yakalanabilir hedeflerde %)

– RB Miyan Williams: 817 arka bahçelerde acele ediyor (6,5 getirme başına), 21 goller, temastan önce getirme başına 2,4 çim ve temastan sonra 4,1; 30 çim almak (5,4 yakalama başına)

– Pound Tommy Eichenberg: 2,5 çuval (8 basınç), 25 işleri yönet, 5 pas defansı

– DE JT Tuimoloau: 3,5 çuval (
baskılar), 9 koşu paketi, 4 pas defansı

– S Ronnie Hickman: 4 koşu paketi, 1 müdahale, % sonuç oranı etkin, 3,3 ham QBR etkin

– K Noah Ruggles: 9- 2015 altındaki FG’lerde arka bahçeler, 7’ye 6 fazla 50 çimler

Muhteşem 2. fırsat

En geç Ekim 29, bir göstericiden sonra 58-15 Iowa’yı yenerse, Ohio State’in ülkedeki en iyi grup olduğuna dair güçlü bir iddia yapılmış olabilir. Ryan Day’in Buckeyes’ı 7-0’dı, yeniden tasarlanan savunmaları şundan daha azına izin veriyordu: video oyunu başına puan ve zorlu bir başlangıçtan sonra, Buckeyes saçma sapan rakamlar üretiyordu. Aslında 2 liderle uğraşmışlardı-26 savunmalar, SP+ başına ve entegre 106 onlara puan.

Geri dönüşler, yine de oradan düşürüldü.

Savunmada, Denzel Burke köşe vuruşunu zamanında kaçırdı omuz yaralanması ve çeşitli yıldızlar – defans oyuncusu Tommy Eichenberg, güvenlik Lathan Ransom ve diğerleri – can sıkıcı sorunların üstesinden geldi. Sadece 5 oyuncu zirveyi 675 tamamlar
video oyunları.

Yepyeni planlamacı Jim Knowles’ın doğal düşmanlığıyla birleşince çatlaklar oluşmaya başladı. Buckeyes savunması, son 5 video oyununda SP+ tahminlerini yaklaşık olarak 12 video oyunu başına puan. Ve son 2 haftada Maryland ve Michigan’a karşı, her ne olursa olsun bozuldu.

Ohio Eyaleti savunması, ilk önce 12 video oyunları: 21.Video oyunu başına 6 puan, oyun başına 5,2 çim

Son 2: .Video oyunu başına 5 puan, oyun başına 7.3 arka bahçe

Bir Knowles savunması bozulduğunda, genellikle “sahada herhangi bir güvenlik olup olmadığını sorguladığınızda, meydan okuyan büyük oyundan sonra büyük oyun yapar.” Maryland, ‘nın 7 galibiyetinden memnun – artı arka bahçeler ve Michigan gol attı kazançları üzerine , 75, 85, 75 ve 94 çimler. Ohio State, Wolverines’e karşı ilk 6 sürüşünde 4 gol attıktan sonra, sonuncusunda yalnızca bir saha hedefini ele aldı 37 dakika. Day biraz fazla muhafazakarlaştı, oyun kurucu CJ Stroud 2 geç seçim yaptı … bozulabilecek her neyse, yaptı.

Şimdi iki ucu keskin kılıç geliyor: başka bir fırsat. Stroud ve Buckeyes ülke çapında bir unvan kazanabilir ve koleksiyonculuğun tüm olumsuzluklarını ortadan kaldırabilir ya da Georgia tarafından ezilerek ülkenin en seçkin programları arasında tam bir varoluşsal krize sürüklenebilirler.

Georgia favori bir hedefle ilgisi var ve Ohio State-Michigan video oyunundan keyif aldıysanız nedenini anlıyorsunuz. Ohio State, Kirby Smart’s Dawgs’ı ham beceri açısından eşleştirebilen tek programlardan biridir: ESPN Stats & Information’a göre, Ohio State 68 kadrosundaki önceki blue-chippers (sadece Alabama’da daha fazlası var) ve Georgia’da 64 İşte Ohio State’in bu 2. olasılıktan kesinlikle kar sağlayabileceği 4 faktör.

Savunma, aslında tüm yıl boyunca olduğundan daha sağlıklı. Saldırgan yıldızlar Smith-Njigba ve Henderson yokken, koruyucular Eichenberg, Ransom, Burke ve Michael Hall Jr.’ın dinlenmesi ve iyileşmesi için birkaç haftası oldu. Bu sistem olmayabilir 110 yüzde, ancak Maryland ve Michigan’ı protesto ettiğinden daha yakın ve sadece bir grup gerçekten zirveye ulaştı 25 Son 2 video oyunundan önce Buckeyes’ta puan.

Georgia derin şutlarda harika değil. Michigan’da Ohio vardı Columbus’ta bir ipte eyalet savunması. Buckeyes paketi doldurduğunda, McCarthy onları derinden yaktı ve yanmalarını önlemek için geri çekildiklerinde Michigan bir 20- oyun, sekiz dakikalık gol sürüşü. Tehditleri geç almaları gerekiyordu, 2 uzun Edwards koşusu tarafından yakıldılar. Fantastik değil.

Bu, sezon için Ohio Eyaleti savunmasının kesin bir izlenimi değildi. Buckeyes, izin verilen acele başarı oranında 8. sırada tamamladı ve sezon için sadece düşüş başına 5,6 çime izin vermekle kalmadı (30 th), pakette 7 ve üzeri koruyucu dizerken 5.5’a izin vermişler. Meydan okuyanları onları yakmaya çalıştılar, ancak kimse yıl sonuna kadar yapmadı.

Georgia’nın Michigan’ın başarısını yeniden üreteceğine dair hiçbir garanti yok. Dawgs aslında sadece attı 17 geçişlerinin yüzdesi 25- artı çimler alt saha (100 FBS’de inci) ve aslında yeni bitirdim Bu geçişlerin %’si (71 th). Sezonun son görüşmelerinde, özellikle agresif bir Missouri ikincilliğine direndiler. Bennett sezonun en yüksek seviyesini denedi 21 Man-0 veya Man-1 korumasına karşı geçer– kesinlikle hiç veya bir derin güvenlikle adam koruması– Tigers’a karşı ve sadece 4’e-15 için 68 çimler ve bir çuval. Ohio State’i derinden yenemezseniz, Ohio State’i büyük olasılıkla yenemezsiniz.

Marvin Harrison Jr.’ yakalamalara itiraz ediyor. Bazen elit bir alıcı büyük bir video oyununda oynadığında, olduğundan daha dikkatli bir şekilde saklandığı için ortadan kaybolur. yıl ve oyun kurucusu yöntemine bakmayı bırakır. Yine de Stroud, korumasına rağmen Harrison’a fırlattı. Güç konferansı alıcıları arasında, Harrison ile 3. sırada yer almaktadır. 425 için yakalamalara itiraz etti ve 7 golle birinci oldu.

Biri, Harrison ve Georgia’nın yıldız köşe bağı Kelee Ringo’nun birçok kez bireysel olarak oynayacağını ve Stroud’un atmayı iki kez düşünmeyeceğini varsayar 54-60 bu yöntemi toplar. Bunu Emeka Egbuka’nın yuvadaki yetenekleriyle birleştirin ve Ohio Eyaleti geçen video oyunu, Georgia’nın savunmasını Dawgs’ın tüm yıl boyunca değerlendirilmediği bir şekilde değerlendirecek. Verilen, testi geçebilirler. Burası Georgia.

Mükemmel kırmızı bölge hücumu. Rağmen tutarlı yaralanmalar, Ohio Eyaleti acele eden başarı oranında hala yedinci oldu. Miyan Williams, temastan sonra arka bahçelerde göze çarpıyor ve alma ekibi fiziksel. Harrison, Egbuka ve sıkı son Cade Stover gerçekten yakaladılar 27 kırmızı bölge geçer 20 hedefler , ve Ohio Eyaleti her iki kırmızı bölge gol oranında da 5. sırada (85%) ve hedefe giden gol oranı (2020 %).

Tahmin edilebileceği gibi Gürcistan’ın savunması elit bir kayıp bölgesinde (başlangıçta kırmızı bölge gol oranında), tıpkı diğer tüm unsurlarda kaldığı gibi– Dawgs, NFL taslağının ön elemesine kadar başlangıç ​​​​dizilişlerinin neredeyse yarısını kaybetti ve aslında hiç geri adım atmadı– bir kez yine, bu Dawgs’ın gerçekten uğraştığı en zor sınav.

Adam topunun yayılmasından korkun

Evet, bazı maçlar Ohio State için yarı-elverişli olarak döndürülebilir. Buckeyes savunması, koşuya karşı sayıların dezavantajlarını önlemek için geliştirildi ve rakip oyun kurucunun ya sahaya girip vuruşlar yapmasını (Stetson Bennett’in aslında yapmak istemediği) ya da derin şutlar almasını (Bennett’in her zaman başaramadığı) gerektirmeyi istiyor.

Buckeyes’ın hala “bölgedeki devasa insanlar” bulmacasını çözmesi gerekiyor.

Daha bir buçuk yıl önce, biz Gürcistan’ın rakiplerine çok daha fazla benzemesi gerektiğinde ısrar ediyor. Alabama ve Florida, 2020’da aslında yıkıcı hücumlara girişmişlerdi– sırasıyla SP+’ya ve Tide’a hücumda birinci ve 4. oldular. aslında dengelenmişti 52.Video oyunu başına 5 puan– tüm dünyaya hakim beceri ve temel bir modernlik duygusunun karışımı sayesinde: boşluk bırakma, RPO’lar, hareket vb.

Bennett, kötü şöhretli bir önceki walk-on, aslında başlangıç ​​görevini 2020 Wake Forest transferinden sonra Jamie Newman çekildi ve USC transferi JT Daniels 2020 Diz yaralanması. Georgia’nın savunması ne Bama’yı ne de Florida’yı düşürme konusunda yetersiz kaldığında, Bennett dünyasını tüketen oyunlar denemeye başladı. Entegre oldu 26- için-60 2 gruba karşı 4 müdahale ile ve Georgia bir entegre 2022 tarafından yakıldı puan.

Smart o sezon, hem uzman (NFL hücum planlayıcısı olarak 4 yıl) hem de yayılan etkiler ( Oklahoma Eyaleti OK olarak 2 yıl). Herhangi bir ön olumlu değişiklik görmek zordu. Dawgs, bu modern zaman dokunuşlarının çoğunu dahil etmiyordu ve yaptıklarında, kötü gitme eğilimindeydi. Grupları manball ile alamadılarsa, Plan B harika değildi. Smart aslında bir oyuncu kadrosu oluşturmuştu, ancak yine de önceki koçu Nick Saban ve Alabama’yı yakalamak için yeterince taktik yapmaktan kaçınmıştı.

Bu, doğal olarak, içinde2021 Daniels bir kez daha sakatlanınca, Bennett öncelikle inanılmaz bir savunma yönteminden kurtuldu– 32 tüm sezon boyunca (ve Georgia’nın tek mağlubiyetinde, daha az değil) kolayca geçer– ancak her iki Michigan’a ( erken) ve Alabama (geç) Dawgs’ı ülke çapında şampiyonluğa götürmek için. Ve 2022’de, son olarak, belirli bir oyun kurucuya sahip olduğunda bir Monken saldırısının nasıl görünebileceğine sürekli bir göz atıyoruz. Bütün sezon.

Hem özel hem de korkutucu.

Georgia artık sahayı kesinlikle yatay olarak açıyor. Dawgs atışı Çatışma hattında veya gerisinde paslarının %’si, 23 FBS’de inci. Grupları genişleterek genişletmiyorlar. Aslında bu sezon snaplerinin %0’ında 4 alıcı çıkardılar. Bunun yerine, aslında en az 2 sıkı uç oluşturdular 66 Zamanın %’si, FBS’de en çok beşinci sırada. Zor durumları temsil etmek için her zaman meydan okuyanlara ihtiyaç duyarlar Brock Bowers (1,8m-4, 425 pound) ve Darnell Washington (6-7, 390 ). Bennett’e geniş açık hedeflere bir sürü hızlı ve basit geçiş sunuyorlar ve ya bölgedeki büyük adamlarla mücadele etmek için gruplara ihtiyaç duyuyorlar ya da bu devasa adamların Ladd McConkey veya Marcus Rosemy-Jacksaint gibi normal boyutlu adamları engellemesini sağlıyorlar.

Etki olarak bir manball yayılımıdır.

Gürcistan
ile FBS’de 3. sırada paslarının %’si tamamen açık pas yakalayıcıları hedefliyor ve bunlar geniş alanlar olabilir (McConkey gerçekten pas yakaladı ile ilgili 26 böyle toplar), sıkı uçlar (Bowers ve Washington: 2022 – için-33) veya geri koşma (Kenny McIntosh ve Daijun Edwards: – için-31).

Bu paslar, sahanın yaklaşık 1,3 çim aşağısına atılır ve Bennett aslında dengeledi 16 Onlarla ilgili sonuç başına 7 arka bahçe. Yukarıdaki tüm “modernite” konuşmaları genellikle “topu sahadaki mavi çipçilerin ellerine sokmak için hesaplama yöntemleri” için koddu ve Georgia’nın bunu şu anda kolej futbolundaki herhangi bir hücumdan çok daha iyi yaptığı söylenebilir. Acımasızca etkili ve aslında Georgia tarafından yönetilen video oyununu daha etkili hale getirdi.

Dawgs, başarı oranında ulusal olarak 3. sırada yer alıyor. McIntosh, Edwards, Kendall Milton ve Branson Robinson, 34 video oyunu başına getirir ; neredeyse hiçbir zaman programın dışına çıkmazlar ve olduklarında Bennett onları sık sık hızlı ve basit kontrollerle zincirlerine kadar yakalar. McConkey’nin sezonun sonundaki diz endişeleri onu verimsiz hale getirirse veya onu video oyunundan çıkarırsa bunun değişip değişmeyeceğini veya nasıl değişeceğini göreceğiz – Georgia’da 303 arka bahçeler almak ve entegre devasa oyunlar olmadan bu performans yapıcıda yapılacak herhangi bir değişiklik pahalı olabilir. Yine de Dawgs’ın bu olasılığa hazırlanmak için bir ayı vardı ve Mitchell’e ilk kez 1. Hafta nedeniyle sağlıklı reklam verebilirler; bir yakaladı – yılın 4. çeyreğinde çim rıza golü 2015’nın ülke çapındaki başlık video oyunu ve onların en derin tehlikesi olabilir.

Açıkçası, Georgia ve Michigan’ın pek çok benzerliği var. manball ve iri yarı dünyalar, ancak Georgia bu sezon kendisini gerçekten farklı ve özel bir şeye dönüştürdü. Ohio State topa sahip olduğunda elitlere karşı seçkinler olacak– Georgia’nın Stroud’u nasıl sıkıştırmaya çalıştığı ve Harrison-Ringo dövüşlerini kimin kazandığı ilginç olacak– ancak Ohio State insan topu yayılımını alt edebileceğini göstermediği sürece kesinlikle hiçbir şey mümkün değil diğer konular.

Öngörüler

Caesars Sportsbook: Georgia 37.3, Ohio Eyaleti 2022 .8 (UGA -6.5, alt/üst: 2015

SP+: Gürcistan 32.9, Ohio Eyaleti .6

Michigan-TCU’da olduğu gibi, p’yi görmek zor değil burada haddeleme söz konusu – yatay geçiş bir yana, Georgia aslında sezonun büyük bölümünde çok daha iyi bir Michigan oldu ve Mitchell’in dönüşü, Buckeyes’i parçalamak için gereken derin ölüme yardımcı olabilir.

6,5 puanın favorileri sadece kazanır Yine de zamanın %ve her ikisi de SP+ (UGA 230730 %) ve FPI (61%) iş, Dawgs için olduğundan daha düşük bir kazanma olasılığı. Dinlenmiş bir Ohio Eyaleti, sezon ortası tipine geri dönerse, bu bir avantaj olabilir. it dalaşı. 2. olasılığını bir lanet yerine gerçek bir kutsamaya dönüştürmek Ohio Eyaletinin elindedir.

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *