Tıp Fakülteleri 'Çeşitlilik' İçin Standartlaştırılmış Testleri Ele Geçirmede Büyük Hata Yaptı

tip-fakulteleri-'cesitlilik'-icin-standartlastirilmis-testleri-ele-gecirmede-buyuk-hata-yapti

Daily Caller News Foundation’a, tıbbi bekçi köpek grubu Do No Harm’ın, Tıp Fakültesi Kabul Testi (MCAT) gerekliliğini ortadan kaldırmak için bir tıp fakültesi kurma modelinin mesleğin geleceği için pek iyiye işaret etmeyebileceğini bildirdi.

Ülke çapında yaklaşık 40 tıp fakülteleri, bir kişinin düzeltme yapma, ciddi bir şekilde inanma ve Inspira Advantage tarafından derlenen bir listeye göre, bazı kullanım kursiyerleri için bir gereklilik olarak tıbbi araştırma çalışmasıyla ilgili ilkeleri kavrar. Zarar Verme, şartın kaldırılmasının okulların okuldaki çeşitliliği pekiştirmeyi amaçladıkları başka bir yöntem olduğunu beyan etti, ancak analizine göre bunun “tehlikeli bir model” olduğunu iddia etti.

“MCAT aslında Tıp fakültesinde etkili olmak için kimin en iyi fırsata sahip olduğunu tahmin ettiği ortaya çıktı,” Zarar Verme Programı Yöneticisi Laura Morgan DCNF’ye bilgi verdi.

MCAT, Tıp Fakültesi Derneği tarafından kurulur ve yönetilir. American Medical Colleges (AAMC), sitesine göre. Dernek, adayın “deneyimlerini ve özelliklerini” skolastik başarının yanı sıra düşünen ve bunu ülke çapındaki tıp fakültelerine gönderilen Çeşitlilik, Kapsayıcılık, Kültür ve Eşitlik hisse senedi çalışmasının bir yönü olarak kullanan bütünsel bir kabul tasarımını motive etmeye yöneldi. Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık (DEI) uygulamalarına bağlılıklarını tartın.

“Standartlaştırılmış testler kanıtlarla desteklenir ve nesnel olarak incelenebilir. ‘Bütünsel bir değerlendirme’ yürütmek için bazı okullar kabul komitesi üyelerinin, adayların deneyimlere ve niteliklere dayalı olarak nasıl değerlendirileceği konusunda eğitim almalarına ihtiyaç duyduğunu” belirten Morgan, DCNF’ye AAMC’nin okulun çeşitliliği ile uyumlu olduğunda bir kabul unsuru olarak ırk ve etnik geçmişin kullanılmasına izin verdiği de dahil olmak üzere bilgi verdi. amaç ve hedeflere dayalıdır. “Tarafsız ölçümler olan standartlaştırılmış testler yerine öznel olduğu için uygun değil.”

Tüm adayların MCAT derecesi göndermesine ihtiyaç duymayan okullardan biri City University of New’dir. York (CUNY) Tıp Fakültesi, Zarar Vermeyin bildirdi. Bir okul temsilcisi, STEM ve ilaçlarla ilgili bir çalıştay boyunca, BS/MD programına kabul edilen kursiyerlerin “tıp fakültesine girmelerini engelleyecek” MCAT’a sahip olmadığını belirtti.

CUNY’de, program 7 yıl sürüyor ve “tıp mesleğinde geleneksel olarak yetersiz temsil edilen ve mahallelerinde tıbbi bakım uzmanları tarafından geleneksel olarak yetersiz hizmet verilen Afrikalı-Amerikalı, Hispanik ve diğer etnik kökenden doktorların çeşitliliğini artırmayı” amaçlıyor. sitesine göre.

Pensilvanya Üniversitesi Tıp Fakültesi, geleneksel olarak siyahi 5 yüksek öğrenim kurumu tarafından kullanılan bir yaz sezonu araştırma çalışma programını bitiren azınlık stajyerlerini MCAT’tan muaf tuttu.

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *